İŞ ORTAKLIĞI GENEL BİLGİLENDİRME

XML Tedarik sistemimize başvuru yapabilmek için öncelikle bir vergi mükellefiyetinizin olması gerekmektedir. Başvurunuzu [email protected] adresine mail yolu ile yapabilirsiniz. Başvurunuz sonrasında alış fiyatlarınızı görmek isterseniz sizleri geçici bir süreliğine bayi grubuna alabilir ve alış fiyatlarımızı incelemenizi sağlayabiliriz. XML hizmetimiz ücretlidir, yıllık ödenmesi gereken tutar 2.950 TL dir. Basvurunuzun bize ulasmasının ardından gerekli kontrol yapıldıktan sonra, kayıtlar ve evraklar (Sözleşme, Ödeme dekontu, Vergi Levhası, imza beyannamesi, kimlik fotokopisi) tamamlanarak is ortaklığınız aktif edilme ve XML linkiniz iletilmektedir. Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen Drop shipping, stok tutmak yerine, gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirerek, ürünleri tedarikçinin deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir. Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir. Kullanım şekli olarak, stok tutmayan yeni e-ticaret işletmeleri tedarikçileri aracılığı ile bu ürünleri e-ticaret sitelerinde sergiler ve son kullanıcıların satın almalarına olanak sağlarlar. Böylece depo'da stok tutulmayan ürünlerde satışa sunulmuş olur ve gönderimi tedarikçinin deposu üzerinden sağlanır. Firmanız sipariş, istek ve şikayet süreci ile ilgilenmek üzere tarafınıza bir temsilci atanır.

Basvurunuz onaylandıktan sonra tarafınıza iletilen is ortagı giris bilgileriniz ile "www.xmlbebek.com" adresimizden giris yaparak siparisinizi olusturmanız gerekmektedir. Hafta içi saat 14:00'a kadar verilen siparisler aynı gün kargoya teslim edilmektedir. 14:00 dan sonra verilen siparisler bir sonraki gün kargoya teslim edilmektedir. Kargolamalar maksimum 3 iş günü içinde yapılmaktadır. Ödemelerinizi siparisiniz sırasında Kredi Kartı ile peşin olarak yapmanız gerekmektedir. Siparisinizi olusturmanızın ardından teslimat bilgileri olarak, ister müsteri teslimat bilgilerini isterseniz de kendi bilgilerinizi tarafımıza ulastırarak siparisiniz tamamlanmıs oluyor. Müsterilerinizin siparislerini direk müsterilerinize gönderebiliyoruz. Bunun için müsterinizin adına kestiginiz faturanızı bize mail yolu ile ulastırmanız yeterlidir. Dilerseniz ambalaj için malzemelerinizi (koli, bant, insert vb.) tarafımıza göndermeniz halinde paketleme sırasında bu malzemelerin kullanılması da mümkündür. Firmanız sipariş, istek ve şikayet süreci ile ilgilenmek üzere tarafınıza bir temsilci atanır.
 

KAR MARJI

Ürün kar oranları, XML çıktısında size  KDV dahil olarak son kullanıcı satış fiyatları ile gönderilmektedir. Çesitli dönemlerde kampanyalı ürün talebinde bulunabilir ve kendi kampanya kurgunuzu ayarlayabilirsiniz.
Sözleşme öncesi alış fiyatlarınızı kontrol edebilmeniz için xmlbebek.com'a üye olmanız ve üyelik bilgilerinizi [email protected]'a mail atmanız gerekmektedir. Üyeliğiniz kısa bir süreliğine bayi grubuna alınarak alış fiyatlarınız incelemeniz sağlanacaktır.
 

FATURALANDIRMA

Olusturduğunuz siparislerin faturaları her cumartesi günü toplu bir şekilde kesilmektedir. 

 

KULLANIM BEDELİ

XML yıllık kullanım bedeli KDV dahil 2950 TL dir. Ödemenin banka hesabımıza havale olarak gönderilmesi gerekmektedir.
ÖDeme sonrasında tutar kadar hizmet bedeli faturası kesilecektir.
 

İADE ve GARANTİ ŞARTLARI

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmus tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmis, bir baska müsteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Tüm ürünler kargoya verilmeden önce mutlaka kamera denetiminde kontrol edilir. Kargoda olusabilecek sorunlar için mutlaka müsterinizi uyarmanız, ilgili Kargo kuryesi yanında paketini açması ve kontrol etmesi, herhangi bir sorun ile karsılasılması halinde mutlaka hasar tespit tutanagı tutturulmalı aksi takdirde hasarlarda ki sorumluluk alıcı ve satıcıya aittir.
 

XML TEDARİĞİ ve KULLANIMI

Ürün resimlerini tüm sosyal medya hesapları üzerinde kullanabilirsiniz. Dilediğiniz tüm platformlarda satış yapabilirsiniz. XML Bayilik Sözleşmesi yıllık olarak yapılmaktadır ve her yıl yenilenmektedir.SIKÇA SORULAN SORULAR

-XML linki üzerinde ne kadar ürün bulunmaktadır?

-Link üzerinde 6000'in üzerinde stok kartı bulunmaktadır. Bunları 4500'ü aktif satılabilir ürünlerden oluşmaktadır. 

-Siparişlerimiz aynı gün kargoya teslimn edilir mi?

-Saat 14:00'e kadar xmlbebek.com'üzerinden siparişini vermiş ve temsilcinize kargo şablonunu atmış iseniz anlaşmalı olduğunuz kargoya aynı gün teslim edilmektedir.

-Sipiarişleri direk müşterimizemi yoksa bana mı gönderiyorsunuz?

-Siparişlerini direk müşterilerinize göndermekteyiz. 

-Gönderilerin kargo ücreti kime ait?
-Gönderilerinizin kargo ücret size aittir. Firmamız hiç bir kargo ücretine karışmamaktadır. Fiyatlandırmalarımız kargo ücretleri hariçtir.

-Müşterimin iade ettiği ürünleri iade alıyormusunuz?
-İlk kullanılabilirliğini yitirmemiş tüm ürünleri 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Mobilya, iç giyim ve gıda ürünlerinin iadesi alınmamaktadır.

-Firmama ait koli ve promosyonları kullanıyormusunuz?
-Şirketinize ait koli, bant ve diğer materyalleriniz siparişlerinizde kullanılabilir.
 

-XML hizmetiniz ücretli mi? Neden ücret alıyorsunuz, ücretsiz veren bir çok firma var, size niye ücret ödeyim sebebi nedir?
-XML hizmetimiz ücretli ve yıllık KDV dahil 2950 TL'dir.
-Bu işi ciddiye alıyor ve müşterilerinizi müşterilerimizce önemsiyoruz. Ürünlerimizi fiyatlandırmamızdan ürün çeşitliliğimize kadar herşey titizlikle yapılmaktadır. Link üzerindeki ürün sayısı yüksek
görünmesi için lisanssız ve teknik servis hizmeti olmayan hiçbir marka bulundurmuyoruz. Ürün stok adetlerimiz bayi sayımıza göre arttırıyor ve güncel ürünler ile ürünlerimizi sürekli güncelliyoruz. Temsilci hizmetimiz ile birebir muhatap bulunabilir ve müşterilerinize anında dönüş sağlayabilirsiniz.

-XML linkiniz hangi aralıklar ile güncellenmektedir?
-Linkimiz 1 saatlik periyotlar ile günde 24 kere güncellenmektedir.

 

-XML linkiniz Stockmount ltyapısı ile uyumlumudur?
-Linkimiz Stockmunt ile uyumlu değildir.Sizlerinde kafasına takılan soru veya sorular var ise 0 850 888 23 23 nolu telefonlardan ya da [email protected] mail adresinden bizlere iletebilirsiniz.