İş Ortaklığı Genel Bilgilendirme

XML Tedarik sistemimize başvuru yapabilmek için öncelikle bir vergi mükellefiyetinizin olması gerekmektedir. Başvurunuzu [email protected] adresine mail yolu ile yapabilirsiniz. Başvurunuz sonrasında alış fiyatlarınızı görmek isterseniz sizleri geçici bir süreliğine bayi grubuna alabilir ve alış fiyatlarımızı incelemenizi sağlayabiliriz.

XML hizmetimiz ücretlidir, yıllık ödenmesi gereken tutar 4.000 TL’dir. Her yıl yenilenir. Başvurunuzun bize ulaşmasının ardından gerekli kontrol yapıldıktan sonra, kayıtlar ve evraklar (Sözleşme, Ödeme dekontu, Vergi Levhası, imza beyannamesi, kimlik fotokopisi) tamamlanarak is ortaklığınız aktif edilme ve XML linkiniz iletilmektedir.

Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen Dropshipping, stok tutmak yerine, gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirerek, ürünleri tedarikçinin deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir. Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir. Kullanım şekli olarak, stok tutmayan yeni e-ticaret işletmeleri tedarikçileri aracılığı ile bu ürünleri e-ticaret sitelerinde sergiler ve son kullanıcıların satın almalarına olanak sağlarlar. Böylece fiziki depolarda stok tutulmayan ürünlerde satışa sunulmuş olur ve gönderimi tedarikçinin deposu üzerinden sağlanır.
Bayimiz olan firmalara  sipariş, istek ve şikayet süreci ile ilgilenmek üzere tarafınıza bir temsilci atanır.
Tüm süreci beraber şeffaf ve işler aksamadan takip edilmesi sağlanır.


Başvurunuz onaylandıktan sonra tarafınıza iletilen is ortağı giriş bilgileriniz ile "www.xmlbebek.com" adresimizden giriş yaparak siparişinizi oluşturmanız gerekmektedir. Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilmektedir. 12:00 dan sonra verilen siparişler bir sonraki gün kargoya teslim edilmektedir.

Kargolamalar  maksimum 3 iş günü içinde yapılmaktadır. Ödemelerinizi siparişiniz sırasında Kredi Kartı ile peşin olarak yapmanız gerekmektedir. Siparişinizi olusturmanızın ardından teslimat bilgileri olarak, ister müşteri teslimat bilgilerini isterseniz de kendi bilgilerinizi firmanıza tanımlıo temsilcinize  ulaştırarak siparişinizi tamamlamış olursunuz.

Müşterilerinizin siparişlerini direk müşterilerinize gönderebiliyoruz. Bunun için müşterinizin adına kestiğiniz faturanızı bize mail yolu ile ulaştırmanız yeterlidir. Dilerseniz ambalaj için malzemelerinizi (koli, bant, insert vb.) tarafımıza göndermeniz halinde paketleme sırasında bu malzemelerin kullanılması da mümkündür. 

 

Kar Marjı Nedir?

Ürünler üzerinde belirli bir kar marjı yoktur. Sistemimizde ürün alış fiyatlarınız bulunmaktadır. Her ürünün satış fiyatları farklı belirleneceği için belirli iskonto ile çalışmak hem sizi yanıltır, hem de ürün satış fiyatları gerçekliğini yitirmiş olur.

XML çıktısında size  KDV dahil ve hariç olmak üzere  olarak gerçek piyasa koşullarında son kullanıcı satış fiyatları ile gönderilmektedir. Çeşitli dönemlerde kampanyalı ürün talebinde bulunabilir ve kendi kampanya kurgunuzu ayarlayabilirsiniz.


Sözleşme öncesi alış fiyatlarınızı kontrol edebilmeniz için xmlbebek.com'a üye olmanız ve üyelik bilgilerinizi [email protected]'a mail atmanız gerekmektedir. Üyeliğiniz kısa bir süreliğine bayi grubuna alınarak alış fiyatlarınız incelemeniz sağlanacaktır.
 

Faturalandırma

Olusturduğunuz siparislerin faturaları her cumartesi günü toplu bir şekilde kesilmektedir. 

 

XML Kullanım Bedeli

XML yıllık kullanım bedeli KDV dahil 4000 TL dir. Ödemenin banka hesabımıza havale olarak gönderilmesi gerekmektedir.
Ödeme sonrasında tutar kadar hizmet bedeli faturası kesilecektir.

 

İade ve Garanti Şartları

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Tüm ürünler kargoya verilmeden önce mutlaka kamera denetiminde kontrol edilir. Kargoda oluşabilecek sorunlar için mutlaka müşterinizi uyarmanız, ilgili Kargo kuryesi yanında paketini açması ve kontrol etmesi, herhangi bir sorun ile karşılaşılması halinde mutlaka hasar tespit tutanağı tutturulmalı aksi takdirde hasarlarda ki sorumluluk alıcı ve satıcıya aittir. Hasar tespit tutanağı tutturulmuş hasarlı kargoların takip ve sorumluluğu bayimize aittir.

İlk kullanılabilirliğini yitirmemiş ve hasarsız ürünlerin iadeleri haftalık periyotlar ile iade edilebilir.
 

XML Tedariği ve Kullanımı

Ürün resimlerini tüm sosyal medya hesapları üzerinde kullanabilirsiniz. Dilediğiniz tüm platformlarda satış yapabilirsiniz. XML Bayilik Sözleşmesi yıllık olarak yapılmaktadır ve her yıl yenilenmektedir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR